קורס חישוב כמויות – איך לומדים את זה נכון?

תוכן עניינים

שיתוף:

ענף הבניה – שמעתם עליו?

ענף הבניה הוא חלק מרכזי בעולם כולו. ענף הבניה הוא בין התחומים המובילים והחזקים ביותר שקיימים שימשיכו לשרת אותנו לעולמי עולמים. תחום הבניה לא נח לרגע ומתפתח מיום ליום: הבניה החלה מבניה ורנקולרית, עברה לאדמה, מלבנים, עץ, קונבנציונלית, מתועשת, טרומית, גבס ובנייה ירוקה.

בתחום הבניה יש כל כך הרבה תחומים שהנדסאי בניין מדופלם יוכל לעסוק בהם, משלב התכנון, ניהול ופיקוח, ביצוע וכדומה, בין אם זה בתחום הבינוי או בתחום הכבישים ותשתיות.

מי הוא חשב כמויות?

חשב כמויות הוא אדם אשר מועסק על ידי מבצע הבניה, כפרילנסר או כשכיר ותפקידו הוא להביא לידי ביטוי את מלוא העבודות בפרויקט בכמויות, מה הכוונה? לחשב את עבודות גמר ועבודות שלד שיש לנו במבנה, ביניהם, עבודות צבע, ריצוף, טיח, חיפוי אבן, תקרות, רצפות, עמודים מבטון ועוד. על חשב הכמויות לחשב את כל העבודות הללו בפרויקט ולהביא לידי ביטוי את הכמות הסופית הנדרשת לביצוע.
נציין כי חישובים הללו מתבססים על תוכניות אדריכליות ותוכניות קונסטרוקציה.

חשב כמויות מקצועי יוכל לספק את שירותיו גם לקבלני בניה או תשתיות שמעוניינים לבצע הזמנות חומרים לאתר והכי חשוב, להיעזר בחשב הכמויות להגשת חשבונות חודשיים לכל הפרויקט.

חשב כמויות – משרת ההייטק בענף הבניה?

ככל שהזמן עובר, הביקוש לחשבי כמויות מקצועניים הולך וגובר, הסיבה לכך? פרויקטים חדשים.
קבלנים רבים מעדיפים לשכור את שירותיו של חשב כמויות כפרילנסר או שכיר על מנת לדאוג להתנהלות תקינה עבור מהנדס הביצוע שאותו הם מעסיקים. חלק מתפקידו של מהנדס הביצוע הוא לבצע חישובי כמויות לכל החומרים הנדרשים לביצוע הפרויקט וכמובן לבצע חישובי כמויות לחשבונות שהקבלן צריך להגיש מדי חודש ליזם. אבל, ואבל גדול! מאחר ומדובר בעבודה שדורשת דיוק, סדר, מקצוענות וזמן, קבלנים רבים מעדיפים לשכור בנוסף את שירותיו של חשב כמוויות לטובת הזמנת חומרים והגשת חשבונות חודשיים. נוכל לשתף מניסוינו האישי עם קבלני בניין ותשתיות, ניתן לגבות בין 1% ל-3% מהחשבון הסופי שמאושר לקבלן ופה אנחנו מדברים על הכנסה קבועה כל חודש ובפועל? מדובר בעבודה של שבוע ימים לכל היותר שעליה ניתן לגבות שכר נאה במיוחד, הנע בין 10,000 ל30,000 שקלים + מע"מ לחודש, בהנחה וחשבון הקבלן יצא כ-1,000,000 ₪.

משרת חשב כמויות פונה יותר לכל הסטודנטים או האנשים המעוניינים יותר לשהות במשרד ולעבוד על מחשב, ממש כמו משרת הייטק, מאשר לרוץ ולהתרוצץ בשטח.

לצערי הרב במכללות רבות לא מייחסים חשיבות כבדה לנושא של חישובי הכמויות ואפשר להגיד שבשל כך סטודנטים רבים מפספסים הזדמנויות רבות כן לעסוק בענף הבנייה במשרת הייטק ומפספסים שכר מכובד שנופל בין הכיסאות כל חודש!

קורס חישובי כמויות – איך זה עובד?

אנשי ביצוע רבים, בניהם: מנהלי פרויקטים, מהנדסי ביצוע, מנהלי עבודה ושיפוצניקים פנו אלינו מספר פעמים בטענה שהם מעוניינים לבצע קורס בחישובי כמויות. עד היום לא הונפק קורס או הועבר קורס בנושא חישובי כמויות וחבל שכך, מדובר בהליך נורא פשוט להסבר ומסייע רבות.

בחלק מפרויקט הגמר בארגון וניהול אתר יש חלק שנקרא חישובי כמויות, שבו עלינו, כסטודנטים להביא לידי ביטוי את כל כמויות המבנה בעזרת חישוב, עבודות שלד וגמר. לרשימה המלאה של מלוא העבודות הנדרשות לחישוב בפרויקט הגמר בניהול ניתן לקרוא כאן.

לאחר עבודה מרובה ויסודית הוחלט להנפיק עבורכם קורס חישובי כמויות. קורס זה מתבסס על תוכניות(תוכניות לפרויקט גמר) לבית פרטי ושם נתעסק בחישובי כמויות למבנה פרטי המכיל 250 מ"ר בנוי המתפרס על שלושה מפלסים ובו נתעסק בעבודות שלד וגמר. קורס זה מסביר כיצד לחשב כמויות בשיטה נכונה, יסודית וברורה וכמובן גם איך להבדיל בין עבודות הבטון השונות במבנה.

למי מתאים הקורס הזה?

קורס חישובי כמויות זה מותאם בראש ובראשונה לסטודנטים שבתחילת דרכם בפרויקט הגמר בניהול, כפי שהסברנו כבר מקודם, מכללות רבות לא מייחסות חשיבות להליך זה ויצא מצב שסטודנטים רבים מתוסכלים מכך שאינם יודעים לבצע חישובי כמויות ברמה גבוהה ולא מבינים בכלל איך להתחיל.  ככל שהזמן עובר, אנשים רבים מבינים שכל עוד אין להם יתרון משמעותי על שאר האנשים, הסיכוי להצליח בראיונות עבודה הולך ויורד. מי כמוך יודע שמדי שנה יוצאים אלפי הנדסאים לשוק העבודה ורק אחוז מסוים מצליח למצוא עבודה. מניסיוננו האישי, אדם המגיע לריאיון עבודה ומדגיש כי הוא בעל ידע רב בחישובי כמויות, סיכויו לקחת את המשרה גדלה פי כמה וכמה מאדם אחר ללא ניסיון!

למי מתאים הקורס הזה?

  1. אדם העובד בענף הבניה ומעוניין להרחיב את הידע.
  2. קבלן שיפוצים שאינו יודע כיצד לתמחר עבודות ומעוניין להגיש הצעות בעצמו.
  3. סטודנט להנדסאי בניין אשר רוצה לקחת צעד קדימה ולהתמקצע בענף ובחישובי כמויות.

מה ההיתרונות בקורס דיגיטלי?

בואו נודה בזה, תמיד יש בכם את הרצון להתחיל משהו וללמוד, אבל למי באמת יש כח אחרי יום עבודה ארוך ומעייף, במיוחד בענף שלנו… להגיע הביתה, להתקלח, לשים בגדים, להיכנס לרכב ולנסוע כמה ואפילו עשרות קילומטרים לביתו של אדם זר שאינכם מכירים ולהיפגש איתו מספר פעמים כשאתם מותשים ועייפים?

לשם כך החלטנו ללכת על פתרון אידיאלי – קורס דיגיטלי!

– זמין בכל שעה! כן כן, גם אם אתם עם הנעליים על הספה אחרי יום ארוך.
– ניתן לצפייה חוזרת שוב ושוב לטובת הפנמת החומר ב-100%!
– מחיר אטרקטיבי ונוח לכל כיס בהשוואה לתמורה!

קורס דיגיטלי הינו הרצאה מוקלטת בנושא חישובי כמויות. מטרת הקורס היא להעביר ידע לאנשים בצורה הפשוטה ביותר והיעילה ביותר בעזרת שיטות שונות בהן בעל הקורס בחר.

מה החסרונות בקורס דיגיטלי?

מבדיקה שאנחנו ערכנו? אין. למה? אנו מלווים את רוכשי הקורס לא רק לפני הרכישה, אלא גם אחרי! ככה שאם ישארו שאלות בנושא חישובי הכמויות, נעזור ככל האפשר כדי להביא אותכם למטרה שאליהם אתם שואפים להגיע.

"השווי של הקורס הוא לא
המחיר שלו
אלא מחיר ההפסד שלך מהעדר המידע שבו"


לצפייה בקורס


יש לך שאלה? אני זמין בווטסאפ.

דילוג לתוכן