נתחיל מהתחלה

פרויקט גמר בניהול וארגון אתר - מה זה?

פרויקט גמר בארגון וניהול הוא פרויקט שכל סטודנט בשנה ב' מחויב לבצע והוא מהווה חלק בלתי נפרד מקבלת הדיפלומה. בפרויקט זה אנחנו נהיה בנעליים של מבצע הבניה, כלומר, הקבלן הראשי. אנחנו נבנה כתב כמויות ונבצע חישובי כמויות, לוחות זמנים, עבודות עפר, ארגון אתר, יומני עבודה, פיגומים, חשבונות וכדומה. לסטודנט בממוצע לוקח כ-2 סמסטרים שלמים לסיים את הפרויקט גמר.

הפרויקט גמר בארגון וניהול אתר הוא זה שיפריד בינכם לבין הדיפלומה. מבדיקה שערכתי, רוב הסטודנטים שלא מקבלים דיפלומה בסוף התואר, זה לא בגלל המה"ט בחישוב סטטי וחוזק חומרים ובטח שלא בגלל המה"ט בקונסטרוקציות בטון, אלא בגלל הפרויקט גמר, זה מה שמעכב אותם. בפירוט הבא תראו כיצד הפרויקט בנוי, המלצתי היא גם להכין את הפרויקט בצורה הבאה.

מה דורשים מכם בפרויקט גמר?

שלב 1

השגת תוכניות, בניית כתב כמויות וחישובם

הפרויקט גמר מתחיל לראשונה בזה שאתם צריכים לרכוש תוכניות אדריכליות ותוכניות קונסטרוקציה של בית מגורים בשטח של לא פחות מ-250 מ"ר, 4 חזיתות ו-2 חתכים, כולל תוכנית טופוגרפיה(תוכנית) העומדות בדרישות מה"ט. לאחר שרכשתם תוכניות, עליכם להכיר את המבנה מא' עד ת', זה גם למה מומלץ לרכוש תוכניות פשוטות ככל האפשר ולא לפנות לחבר שעוסק בתחום או אדריכל מהמשפחה, אלא לפנות לגורם פרטי שידאג לכם. אחרי היכרות התוכנית, עליכם לבנות כתב כמויות המשקף את כל העבודות שיש לכם במבנה, מעמודי בטון במידות מסוימות, רצפות, תקרת צלעות, תקרה מקשית, פרגולות, ריצוף, בריכות וכדומה. אחרי בניית הכתב כמויות, עליכם להתחיל לחשב את כל הפרקים שהכנסתם לכתב כמויות, שהם: 02, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 15, 23, 40 ו59.

שלב 2

מציאת זיון בבטון ומעבר לימי עבודה, כולל בניית לוח זמנים לבית בודד

לאחר שסיימתם את כל החישובי כמויות בפרויקט שלכם, כעת אתם נמצאים במצב שבו אתם צריכים למצוא את כמות הזיון שיש לכם בכל האלמנטים היצוקים באתר, וזה ייעשה על פי הדף תשומות שיש במכללה שלכם. בנוסף, עלינו לרכז את כל העבודות שלד וגמרים בטבלת Excel מסודרת ולבצע המרה של כל הכמויות לימי עבודה ולבסוף לבנות לוח זמנים המתאים ללוח זמנים של בית פרטי.

שלב 3

ביצוע עבודות עפר, קירות תמך, ארגון אתר ובניית לוח זמנים כללי

בשלב זה התוכנית טופוגרפיה(העמדה) שלנו נכנסת לפעולה. כעת נצטרך להתחיל לבצע חפירות לכל המגרשים שיש לנו בפרויקט, החפירות יתחלקו ל-3 שלבים: חישוף, חפירה/מילוי למפלס תכנון וחפירה למרתפים. נבצע את כל החישובים האלה בעזרת טבלאות Excel ושימוש בAutoCAD. לאחר ביצוע כל העבודות עפר, ניגש ונחשב קונסטרוקטיבית את הקירות תמך שיש לנו בטופוגרפיה, כולל עבודות גמר ונבצע מעבר לימי עבודה כולל של כל העבודות עפר וכל הקירות תמך שלנו ונסכום הכל בגאנט הכללי.

שלב 4

הכנת נספחים, פיגומים, תכן טפסות וחשבונות חלקיים

בשלב זה נצטרך להתחיל לרשום, והרבה. במה"ט דורשים לבצע 3 נספחים המכילים לא פחות מ-2 עמודים מלאים בכל נספח הנוגעים לשיקולי ארגון אתר, בטיחות ואופני ביצוע. לצורך העניין, בנספח שיקולי ארגון אתר נסביר את הארגון אתר שלנו במילים ונציין מה היו השיקולים ומה הסיבות שביצעתי את הארגון אתר בצורה שביצעתי. בנספח בטיחות נציג את כל הסכנות העומדות בבנייה שלנו וכיצד אנחנו הולכים למנוע את כל הסכנות. בנספח אופני ביצוע נפרט אילו אלמנטים אנחנו יוצקים בפרויקט ונסביר על כל אחד ואחד מהאלמנטים האלה. בנוסף, עלינו להכין גם פרוגרמת בדיקות לבטון ולבית, נספחים המציגים אילו בדיקות יש לבטון ואילו בדיקות יש לבית. להכין 3 יומני עבודה על פי הגאנט הכללי ולתאר מה קרה באותו יום בפרויקט. להציג עלות פרויקט, תקורות אתר, חברה. לחשב 3 תחשיבי תמחיר על אלמנטים מסוימים שיש לנו בפרויקט. להכין תוכנית פיגומים, לא פחות מ-2 חזיתות בפרויקט שלנו. לתכנן תכן טפסות לתקרה מסוימת ולבסוף לבצע חשבון חלקי אחד לקבלן.

למה לעבוד דווקא איתי?

שמי מישל גולרוך, הנדסאי בניין מדופלם, סטודנט להנדסה אזרחית באוניברסיטת אריאל. מנחה אישי בפרויקטי גמר מזה שנתיים ועד היום הוצאתי לשוק העבודה בהצלחה יתרה יותר מ-100 הנדסאיים.
בראש ובראשונה, אני איש של מספרים, פרטים קטנים וחשובים, דיוק והכי חשוב, איכות. זה פשוט בטבע שלי, חשוב לי שהסטודנט שאותו אני מלווה ירגיש וידע שהפרויקט שלו יבוצע ברמה הכי גבוהה שרק אפשר, כי מבחינתי, כל סטודנט הוא עולם, וההצלחה שלכם, היא ההצלחה שלי – הליווי שלי הוא אף פעם לא סטנדרטי, אלא בהתאמה אישית לכל סטודנט וסטודנט.

ההישגים שלי

+ 0
סטודנטים להנדסה שליוויתי
0
ציון ממוצע לסטודנטים שליוויתי
0
מכללות שעובדות איתי בשת"פ

איך לעבור את הפרויקט גמר בהצלחה?

ליווי אישי צמוד לפרויקט גמר מוצלח

לנוחיותכם, חבילות מובנות בהתאם למסלול אותו תרצו לעבור, ניתן לרכוש חבילה אונליין בלחיצה על כפתור "רכישת חבילה"
אני כאן לכל שאלה! ההצלחה שלכם - היא ההצלחה שלי!

תוכניות
לפרויקט גמר בארגון וניהול

350
 • תוכניות אדריכליות
 • תוכניות קונסטרוקציה
 • תוכניות טופוגרפיה

הדרישות לתוכניות בפרויקט גמר בניהול הן: תוכנית של בית פרטי המכיל מרתף, קומת קרקע וקומה א' בשטח בנוי של לא פחות מ-250 מ"ר. התוכניות האדריכליות צריכות להכיל תוכנית מרתף, תוכנית קומת קרקע, תוכנית קומה א' וגג, 4 חזיתות ו-2 חתכים.
התוכניות קונסטרוקציה צריכות להכיל תוכנית ביסוס, רצפות ותקרות.

בנוסף, נדרש להכין תוכנית העמדה המתבססת על התוכניות האדריכליות בשטח בנוי כולל של לא פחות מ-2000 מ"ר, מינימום 2 מגרשים ומקסימום 7 מגרשים.

התוכניות מועברות בקבצי AutoCAD בלבד, ניתנת אפשרות להנפקה ל PDF והכנה של ההצעה בתוספת תשלום.

ליווי אישי וצמוד
לפרויקט גמר בארגון וניהול

להצעת מחיר התקשרו
 • ליווי אישי 24/7
 • אחוזי הצלחה מהגבוהים בארץ
 • עבודה בשת"פ עם כלל המכללות
מומלץ

בניית כתב כמויות
לפרויקט גמר בארגון וניהול

300
 • כתב כמויות בExcel או בBenarit
 • מותאם למחירון דקל 2017
 • מותאם לדרישות של מה"ט

כתב כמויות מוכן בBenarit או בExcel הנבנה ממחירון דקל 2017 ומוצג לפי פרקים. הסעיפים בכתב כמויות מותאמים כמעט במולאם לפרויקטים הנבנים על בית פרטי. כמו כן, הסעיפים מאושרים ומוכרים במה"ט.

תוכניות
לסדנא בתכנון מבנים

250
 • תוכניות אדריכליות
 • מבנה חד קומתי
 • 100 מ"ר בנוי

הדרישות לתוכנית לסדנא בתכנון הן תוכנית חד קומתי של בית פרטי, המכילה שטח בנוי של לא פחות מ-100 מ"ר. התוכנית האדריכלית חייבת לכלול תוכנית קומת קרקע ותוכנית גג, 4 חזיתות ו-2 חתכים. אציין כי התוכניות מועברות בקבצי AutoCAD בלבד, ניתנת אופציה להנפקת הקבצים ל PDF, בתוספת תשלום.

חוברת ליווי אישי

ארגון וניהול של אתר

המדריך השלם - מהדורת 2021

כמנחה אישי העובד בכל הארץ, הבחנתי בכך שרוב הסטודנטים שמגיעים אלי, מגיעים בשל חוסר בהדרכה בפרויקט גמר מטעם המכללה, דבר המקשה פי כמה וכמה על הסטודנט לסיים את הפרויקט גמר, שגם ככה הוא קשה, ומונעים ממנו לצאת לשוק מדופלם.
המדריך הזה הוכן במטרה להקל על כל הסטודנטים שאין להם הנחיה מסודרת ורוצים לסיים את הפרויקט גמר לבד, ללא עזרה חיצונית.
המדריך הזה מפרט על כל נושא ונושא שנמצא בפרויקט גמר בארגון וניהול, וגם בונוס מטורף! מאגר שאלות של 135 שאלות שנשאלנו בהגנות האחרונות, עם תשובות מלאות לכל שאלה!

למי מתאימה החוברת?

באמצע הפרויקט וצריכים חומרים?

תבניות לתוכנית ארגון בטיחותי של אתר בניה

99
 •  

נספחים: בטיחות, אופניי ביצוע ושיקולי ארגון אתר

209
 •  

תבנית לתוכנית פיגומים זקפים

119
 •  

תבנית לתוכנית תכן טפסות לתקרה

99
 •  

4 תחשיבי תמחיר לאלמנטים שונים

199
 •  

פרוגרמת בדיקות לבטון ולבית

99
 •  

שאלות נפוצות על פרויקט גמר בניהול וארגון אתר

מהניסיון האישי שלי בתחום הליווי, הפרויקט גמר בארגון וניהול הוא הדבר היחידי שמפריד בינכם לבין הדיפלומה, ולאו דווקא המה"ט בחישוב סטטי וחוזק חומרים ו\או בקונסטרוקציות בטון. הפרויקט הוא ארוך ואינטנסיבי וצריך לפנות בשבילו לא מעט זמן

עלייך להשיג תוכניות שישמשו אותך בבניית הפרויקט גמר בארגון וניהול. אתה צריך תוכנית של בית פרטי המכיל מרתף, קומת קרקע וקומה א' בשטח בנוי של לא פחות מ-250 מ"ר. התוכניות האדריכליות צריכות להכיל תוכנית מרתף, תוכנית קומת קרקע, תוכנית קומה א' וגג, 4 חזיתות ו-2 חתכים. התוכניות קונסטרוקציה צריכות להכיל תוכנית ביסוס, רצפות ותקרות.
בנוסף, נדרש להכין תוכנית העמדה המתבססת על התוכניות האדריכליות בשטח בנוי כולל של לא פחות מ-2000 מ"ר, מינימום 2 מגרשים ומקסימום 7 מגרשים.

ניתן לרכוש את תוכניות קלות ככל האפשר העומדות בדרישות מה"ט אצלי, לפרטים נוספים לחץ כאן.

חד משמעית לא! לצערי הרב התופעה הזו שכיחה. אנחנו בשנת 2021, אין שום סיבה שסטודנט להנדסה אזרחית יבצע את הפרויקט גמר כולו על נייר, ובמיוחד את החישובי כמויות. אנחנו בעידן חדש, עידן טכנולוגי, תתחילו להרגיל את עצמכם לעבוד עם AutoCAD.

דבר ראשון אתה צריך לעבור על כל התוכנית ולהכיר את הפרויקט כאילו זה הבית שלך. ברגע שאתה מכיר כל פינה וכל אלמנט בפרויקט שלך, אתה יכול להתחיל לבנות את הכתב כמויות. מה שאתה צריך זה להיכנס למחירון דקל ולמשוך ממנו את הסעיפים הרלוונטים עבורך, לצורך העניין, במידה ויש לך תקרה מקשית בעובי 20 ס"מ, אתה פונה למחירון דקל, סעיף 02.081.020 ומעתיק את התאור, יחידה ומחיר יחידה לכתב כמויות שלך הנמצא בבינארית או בExcel. כמו כן, ניתן לרכוש כתב כמויות מוכן המותאם לפרויקטי גמר בניהול בבינארית ו\או בExcel ולחסוך שעות של עבודה. לפרטים נוספים לחץ כאן.

כן, ואפילו מומלץ. לדעתי האישית אין סיבה להקשות על עצמכם יותר מדי, במיוחד כי מדובר בפרויקט ארוך ואינטנסיבי. במידה וההצעה לא נשלחה למה"ט, ניתן לבצע החלפה של התוכניות. במקרים חריגים, ניתן להחליף את התוכניות גם אם ההצעה נשלחה למה"ט.